середа, 8 листопада 2017 р.

Україна - понад усе

Тільки ти повертайся, солдате,
Мій по духу і прагненню брате!
Зупинивши війни чорний дим,
Повертайся додому живим!!! 

    Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!» Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну.
  Пропонуємо до Вашої уваги огляд літератури присвячений ГЕРОЇЧНИМ СИНАМ УКРАЇНИ
  
 АД 242. Історія мужності, братерства і самопожертви [Текст] / Радіо Свобода ; [уклад. та авт. проекту Ірина Штогрін] ; фотографії Сергія Лойка. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2016. - 349, [1] с., [16] с. : фот.
     Наймасштабніший книжковий проект спільно з Радіо Свобода! Фото кореспондента The Los Angeles Times Сергія Лойка. Понад 20 журналістів зібрали унікальний матеріал: понад 100 інтерв'ю, десятки ексклюзивних фото з місця подій. Книга про 242 дні боїв в аеропорту Донецька, або в АДу — як його назвали оборонці летовища — це майже шість десятків свідчень «кіборгів», коментарі військових експертів та військових аналітиків з України, Росії, США та Канади, представника Генерального штабу Збройних сил України. Але головне — про життя і смерть, про відчайдушність і страх, про любов і дружбу, про те — що і чому захищали у терміналах ДАПу українські бійці — читайте у розповідях безпосередніх учасників оборони Донецького аеропорту.


Вдовиченко Г. К. Маріупольський процес [Текст] : роман / Галина Вдовиченко. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. - 282, [1] с. - Переможець у номінації "Гранд-романи" Міжнародного літературного конкурсу "Коронація слова". 
    Процес читання «Маріупольського процесу» був би легким (з огляду на стиль твору), якби не серйозність явищ, про які в ньому йдеться. Тому читачам може бути важко читати цю книгу, як важко буває читати звіти з фронту: за кожним рядком — страждання. Роман цей доповнює наші знання про війну і про українців на війні й породжує знання, що страждання минуть, а українці і Україна будуть.

Війна очима ТСН : 28 історій по той бік камери / [О. Кашпор ; голов. ред.: А. Чех]. — Київ : Основи, [2015?]. — 213, [10] с. : іл. — Покажч.: с. 220-221.
    Війна в Україні розгорнулася не лише на східному фронті: інакші, але так само важливі бої невтомно тривають на фронтах візуальних мистецтв, літератури, журналістики... Ця книга є спробою панорамного погляду на перебіг воєнних подій на Донбасі 2014-2015 рр. у баченні журналістів Телевізійної Служби Новин. Попри власний патріотизм та співпереживання з українськими військовими ці репортери не зраджують журналістським стандартам і намагаються залишатися об’єктивними у висвітленні подій на сході України. «Війна очима ТСН» – це 28 проникливих історій. Їх герої – журналісти, які невтомно їздять у відрядження до зони АТО. Органічне поєднання авторських есе та фотографій роблять цю книгу одним з важливих документальних свідчень нашого часу. 

Дем'янюк О. Волинський пантеон: Схід-2015 / О. Дем'янюк, Г. Гулько. - Луцьк: Айс Принт, 2016. - 90 с.
   У науково-довідковому виданні зібрано відомості про волинян, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході України та померли у шпиталях і вдома від поранень, травм отриманих на фронті та нещасних випадків у 2015 р. Автори намагалися опрацювати й максимально об'єктивно подати зібраний ними матеріал з відкритих інформаційних джерел. Для усіх небайдужих до новітньої історії Волинського краю, читачів, які бажають зберегти світлу пам'ять про загиблих земляків.

Побратими. Історії українських воїнів [Текст]. Кн. 1 / [заг. ред., вступ В. Буряченка ; упоряд. : В. Петровський, О. Панченко, А. Мирончук]. - Київ : Військо України, 2016. - 222 с. : фот. - (Бібліотека журналу "Військо України"). 

 Відчайдухи. Історії українських воїнів [Текст]. Кн. 2 / [заг. ред., вступ В. Буряченка ; упоряд.: В. Петровський, О. Панченко, А. Мирончук]. - Київ : Військо України, 2016. - 256 с. : фот. - (Бібліотека журналу "Військо України"). 
   Героями нарисів військових журналістів, які зібрані у двох виданнях стали учасники антитерористичної операції на Донбасі. Держслужбовці, робітники, вантажники, вчителі, фермери… Усі вони різні. І, можливо, ніколи б не зустрілися в цьому житті, не одягнули б однострій, не спали б в одному бліндажі, не їли б з одного казанка, якщо б не поклик Батьківщини, над якою нависла біда. Ризикуючи життям щомиті, вони боронять Україну, жінок, дітей, стариків і вважають це своїм святим обов’язком. Бійці вважають надзвичайно важливими такі книги, адже в них – правдиві історії про війну, які необхідно знати всім, особливо молоді. Підростаюче покоління має розуміти, що відбувається на східних рубежах країни. «Побратими» і «Відчайдухи» — це лише перші дві книги з цієї серії часопису «Військо України». Військові журналісти продовжують збирати матеріали про героїв війни. Зокрема, третю книгу вони обіцяють присвятити участі в антитерористичній операції жінок, їх відвазі та самовідданості.

Суховерський А. М. Протистояння [Текст] : роман / А. М. Суховерський. - Ніжин : Аспект-Поліграф, 2016. - 634 с. : іл. 
    Книга краєзнавця, дослідника рідного краю, історика, бібліотекаря с. Голубівка Анатолія Суховерського "Протистояння"- це історія про боротьбу українців за право на свободу і незалежність. Особливість роману - це його паралель від минувшини до сьогодення: тривожного і неоднозначного, і віра в те, що "скоро-скоро настане мить, коли окуповані території будуть визволені, а українці заживуть вільно, безбідно, в мирі та безпеці!" Нове видання доповнює серію раніше виданих книг пана Анатолія про Прилуччину, його рідне село Голубівку, де він більше сорока років пропрацював бібліотекарем. «Протистояння» - це роман з чотирьох частин на основі краєзнавчого матеріалу про Голубівку, Прилуччину, Україну. Історичний проміжок від золотої доби Івана Мазепи до буремного сьогодення як найкраще показує, якою дорогою ціною дається українцям незалежність… Герої нового роману «Протистояння» - це звичайні українці, котрі вірять у свою державу і всіма силами намагаються вибороти її незалежність. На таких тримається країна. Такі були і є в усі часи. Чи легко живеться українцям сьогодні, коли на Донбасі війна, коли Майдан забрав найкращих? Ні… А що ж дає українцям силу боротися і не здаватися, у найжахливіші моменти? Відповідь ховається в книзі. Книга побачила світ завдяки Програмі підтримки місцевих авторів, яка прийнята головою Івковецької сільської ради Миколою Череп та депутатським корпусом районної ради.


Ті, що пережили пекло: свідчення жертв про місця незаконних ув'язнень на Донбасі [Текст] : [моніторинг. звіт] / [Бєлоусов Ю. Л. та ін.] ; [Коаліція громад. орг. та ініціатив "Справедливість заради миру на Донбасі", Громад. орг. "Східноукр. центр громад. ініціатив"]. - Київ : Компринт, 2015. - 84 с. : іл. 


Тимчук В. Вогнити! Вижити! Перемогти! [Текст] / Володимир Тимчук ; за літ. ред. Ярини-Марії Тягнибок ; [авт. передм. : О. Куцин, О. Яськів]. - [Вид. 8-е, доп., випр.] . - Львів : Астролябія, 2016. - 159 с. : іл., фот. - (в опр.) : 040.00. - Премія ім. Б. Хмельницького за краще висвітлення військ. тематики у творах літератури та мистецтва (2016).
    Війна на українському сході викрила досі нехтувану грань в українському мистецтві, присвячену героїзмові, звитязі та злободенності війни. Володимир Тимчук відгукнувся на цей мистецький виклик поетичними творами, джерелом натхнення для яких стали знайомі та незнайомі йому захисники України, а також перекладами чи не перлин мілітарної поезії зі світової поетичної скарбниці. Також подано низку поезій близького спрямування, написаних автором до 2014 року.


Трофимович В. М. Любов на лінії вогню [Текст] / Васіліса Трофимович. - Харків : Фоліо, 2016. - 152, [1] с. : фот.
     У збірці Васіліси Трофимович, чарівної дівчини зі сталевим характером бійця, сплелися разом реальні події, документальні факти і справжні почуття. Почуття на лінію вогню, які увібрали і високу любов — до жінки, родини, країни, і зраду, і розпач, і тугу за загиблим щастям. У кожному оповіданні книжки «Любов на лінії вогню» дніпропетровської письменниці, журналіста, колишнього прес-офіцера добровольчих формувань, яка понад півтора року провела в АТО разом зі своїми героями, читачі знайдуть щирість, реальний патріотизм і дійсне прагнення до кращого майбутнього нашої України.


Широкинська операція [Текст] : спогади учасників наступу / [упоряд. М. Хомерікі]. - Київ ; Маріуполь ; Мена : Домінант, 2016. - 72 с. : іл.
"Широкинська операція" – саме так назвали яскраву книгу-фотоальбом, в якій описані історії командирів підрозділу та бійців, які безпосередньо реалізовували план із наступу. В ній також зібрані найяскравіші світлини тих подій та побратимські некрологи про наших бійців.


Можливо, знову загримлять гармати,
І танк зімне пшеницю на лану,
І буде плакать і журитись мати,
Коли сини ітимуть на війну.

І хтось востаннє поцілує милу,
І хтось сльозу непрохану змахне,
А може, дехто втратить віру й силу,
Своє життя рятуючи одне.

Але не я... Я квизнути не стану,
Хоч як не буде боляче мені,-
За нашу землю, дорогу й кохану,
Я рад прийнять на себе всі вогні.

За тих дітей, що бігають до школи,
За матерів, змарнілих у труді,
За рідні наші верби довгополі,
За наші дні, прекрасні й молоді.

І тут ні сліз, ні відчаю не треба,
І тут не треба страху і ниття -
Живе лиш той, хто не живе для себе,
Хто для других виборює життя.
Василь Симоненко
22.06.1955 р.

Немає коментарів:

Дописати коментар