неділя, 31 грудня 2017 р.

Любіть Україну


Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води,
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди.
Володимир Сосюра


      Сьогодні, коли Україна потопає в сльозах від горя, з болем у серці говоримо: «Ми не тільки не хочемо війни, а просимо Бога зробити так, щоб вона нарешті закінчилася. Ми віримо в це!» Сьогодні десятки тисяч наших синів, братів, чоловіків, коханих – патріотів нашої держави знаходяться на передовій, захищаючи неньку Україну. Сотні захисників, що отримали поранення в боях, перебувають у військових шпиталях. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави. Всім хто воює, рідним чиї близькі загинули на Донбасі, як ніколи, потрібні наша увага, добре слово, підтримка. Про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій розповідає книжкова експозиція «Любіть Україну».
 Пропонуємо до Вашої уваги огляд літератури присвячений ГЕРОЇЧНИМ СИНАМ УКРАЇНИ.
АД 242 : історія мужності, братерства і самопожертви : [про оборону Донец. аеропорту : унікальні аудіо- і відеоматеріали / Радіо Свобода ; над кн. працювали: А. Дубчак та ін. ; уклад. І. Штогрін] ; фот. С. Лойка. — Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2016. — 349, [1] с. : іл., [8]. арк. іл.
Влащенко, Наташа. Крадіжка, або Біле сонце Криму / Наташа Влащенко ; [пер. з рос. В. Бойка ; ред. Т. Гринчук ; передм. В. Горбуліна ; фото С. Лойка, В. Притули, С. Юрченка]. — Харків : Фоліо, 2017. — 394, [1] с. : іл., табл., [7] арк. фотоіл.
 Книга «Крадіжка, або Біле сонце Криму» відомої української журналістки і телеведучоїї Наташі Влащенко присвячена одній з найтрагічніших подій в історії сучасної України — віроломному захопленню Криму Російською Федерацією. Про те, як це було, розповідають люди, що знаходилися безпосередньо в епіцентрі подій зими—весни 2014 року: О. В. Турчинов, О. Т. Кіхтенко, А. Б. Аваков, С. Т. Полтарак, І. П. Смешко, В. О. Наливайченко, Р. А.Чубаров і багато інших представників влади, а також, звичайно, жителі Криму. Розповідь журналістки супроводжується фотохронікою кримських подій, що допомагає читачеві зримо уявити, як велася підготовка Росією анексії Криму, як на півострові з'явилися «зелені чоловічки», як відбувалося захоплення влади і проводився так званий референдум про приєднання Криму до Росії. У додатку до книги представлений протокол засідання РНБО України, присвячений подіям у Криму, а також нарис директора Національного інституту стратегічних досліджень академіка В. П. Горбуліна «Крим. Війна: передумови російської агресії». Ця книга спонукає до глибокого осмислення кримських подій. Причому питання «що робити?», як пише академік Горбулін, набагато важливіше за питання «хто винен?».

Добробати : [історія подвигу батальйонів, що врятували країну] / Катерина Гладка [та ін. ; передм. А. Авакова]. — 2-ге вид., перероб. та допов. — Харків : Фоліо, 2017. — 324, [1] с. : табл., [34] арк. фотоіл.
Чи вистояла б Україна без мужності добровольчих батальйонів? У чому сутність руху добробатів — і де його витоки? Якою була роль добровольців під час найважливіших етапів битви України проти гібридного агресора? І що чекає на добробати у майбутньому? На ці питання вирішила відповісти група експертів і журналістів. Проект «Добробати» — це хроніка історії руху і водночас роздуми над його природою. Створення добробатів, їхній бойовий шлях і сучасний стан — усе це безпосередньо з уст учасників подій, політиків, військових, громадських діячів та волонтерів.

Історія українського війська / [Відейко та ін. ; під заг. ред. В. Павлова ; худож. О. Ком’яхов]. — Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2016. — 414 с. : іл. — (Громадський просвітницький проект ”LІКБЕЗ. Історичний фронт”).
"Перший за останні 80 років системний науково-популярний виклад історії українського війська від трипільських воєн до незалежної України, від войовничих готів і гунів до звитяжних оборонців Донецького аеропорту. Історичні нариси про становлення українського війська від видатних істориків-науковців та викладачів провідних університетів України. 40 авторських художніх реконструкцій військової форми та обладунків воїнів роботи відомого українського ілюстратора Олександра Ком'яхова. Близько 300 унікальних фотографій з колекції Національного історичного музею України та особистих зібрань. Матеріали археологічних досліджень, архівні та іконографічні матеріали тощо Керівник проекту — Кирило Галушко. Під загальною редакцією Василя Павлова, співробітника науково-дослідної частини історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. а Шевченка

Світова гібридна війна: український фронт / [Г. М. Яворська та ін. ; упоряд. В. П. Горбулін] ; за заг. ред. В. П. Горбуліна ; Нац. ін-т стратег. дослідж. — Київ : НІСД, 2017. — 494, [1] с. : іл., табл. — Бібліогр. у підрядк. прим.
У колективній монографії, підготовленій фахівцями Національного інституту стратегічних досліджень, вперше у вітчизняній та світовій науці детально досліджено явище світової гібридної війни в перспективі російської агресії проти України. Сутність гібридної війни розглянуто у контексті системної кризи світової безпеки, а її феномен — як новітній вид глобального протистояння. Детально розглянуто причини та передумови російської агресії проти України, її стратегічні цілі, а також особливості ведення гібридної війни у різних вимірах: воєнному, політичному, економічному, соціальному, гуманітарному, інформаційному. Аналізуються локальні успіхи нашої держави у протидії ворожим планам РФ за окремими напрямами. Зроблено загальний висновок про доведення Україною своєї спроможності як держави, що відстоює свій суверенітет у боротьбі з агресором. Розглянуті питання реформування міжнародних безпекових інститутів та пошуку балансу сил у новій, гібридній реальності. Розраховано на політиків, політичних аналітиків, державних службовців вищої ланки, науковців у сфері безпекознавства. Результати дослідження зацікавлять освітян, представників громадянського суспільства, а також національно свідомих громадян. 

Макеєв, Валерій Федорович. 100 днів полону, або Позивний ”911” / Валерій Макеєв ; [голов. ред. О. В. Красовицький]. — Харків : Фоліо, 2016. — 188, [3] с. : іл.
"Книга-сповідь волонтера, який пройшов воєнним Схід України й опинився за ґратами у підвалі, де не діють жодні закони і правила, а все будується винятково на людських стосунках. Це документальна розповідь про паралельний вимір, який існує в нашому світі за кілька сотень кілометрів. Допити, приниження, катування - мало хто після цього виживає. Але він вижив і... написав про це. Дискусійно, суперечливо, нетипово, але чесно. Видання для тих, хто хоче жити у власній щасливій країні".

Волонтери. Мобілізація добра : збірка / [уклад. І. І. Карпа]. — Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2015. — 253 с. : портр. Зміст: Жадан С., Карпа І., Любка А. та ін..— На обкл. зазнач.: Коли потрібна допомога.
 Ця книга - про звичайних людей поруч із нами, які іноді здаються справжніми атлантами, на чиїх плечах тримається наш світ, що похитнувся водно-мить. Тих, хто робить надзвичайне для бійців, поранених, сиріт, біженців, з ранку до вечора шукаючи можливості для допомоги: збирає гроші на ліки, надає притулок тим, хто залишив рідні домівки, годує, напуває, зігріває... Це волонтери. Мирні воїни світла. Строкатий килим із віршів, есеїв і щемливих оповідань найкращих українських авторів змусить задуматися над цим феноменальним явищем та, мабуть (хто знає), зважитися на власний крок.

Катастрофа і тріумф. Історії українських Героїв / [за заг. ред. Л. Івшиної ; упоряд. М. Семенченко]. — Вид. 3-є, переробл. — Київ : Укр. прес-група, 2016. — 295 с. : іл. — (Бібліотека газети ”День”. Україна Incognita).
"Ця книга — про тих, хто пішов боронити нашу землю та зберегає єдність країни. Про тих, хто робив героїчні вчинки, просто добре виконуючи свою роботу і залишаючись вірним присязі. Вона — про силу, волю, мужність. Про Героїв. Тих, хто загинув, і тих, хто вижив, пройшов, пережив. За час війни на сході «День» зібрав і опублікував стільки історій, що вистачило б на кілька томів. І ми продовжуємо їх записувати. Тут ви можете прочитати знакові історії про знакові події цієї неоголошеної війни на Донбасі. Можливо не всі вони припадуть вам до душі, але ви вже ніколи не бачитиме війну абстрактною і далекою, навіть якщо живете за тисячі кілометрів від неї і вам не чутно «Градів»...

Неоголошена війна : невідомі факти і хроніки АТО / [Каліновська О. та ін. ; фот.: О. Глядєлов та ін.]. — Харків : Клуб сімейн. дозвілля, 2016. — 509, [3] с. : іл.
Ця книга є свого роду енциклопедією війни. Основна мета чи, як модно зараз казати, місія — згадати все. День за днем. Уже понад п'ятисот діб. Крім інформаційної, у цієї книги є і терапевтична місія. Підбірка новин про вбивства і наступи лякає. Крім хронології бойових дій, ви зможете прочитати аналітику, яка допомагає отримати розуміння і хоч трохи позбутися страху. І репортажі. Тих журналістів, які на власні очі бачили кров і сльози. І — ще раз — згадати все.


Любіть Україну, як сонце, любіть,
Як вітер, і трави, і води,
В годину щасливу і в радості мить,
Любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,
Вишневу свою Україну,
Красу її, вічно живу і нову,
І мову її солов’їну.

Без неї – ніщо ми, як порох і дим,
Розвіяний в полі вітрами...
Любіть Україну всім серцем своїм
І всіми своїми ділами.

Для нас вона в світі єдина, одна,
Як очі її ніжно-карі...
Вона – у зірках, і у вербах вона,
І в кожному серця ударі,


Як та купина, що горить – не згора,
Живе у стежках, у дібровах,
У зойках гудків і у хвилях Дніпра,
У хмарах отих пурпурових,


Юначе! Хай буде для неї твій сміх,
І сльози, і все до загину...
Не можна любити народів других,
Коли ти не любиш Вкраїну.

Дівчино! Як небо її голубе,
Люби її кожну хвилину...
Коханий любить не захоче тебе,
Коли ти не любиш Вкраїну.

Любіть у труді, у коханні, в бою,
В цей час, як гудуть батареї...
Всім серцем любіть Україну свою,
І вічні ми будемо з нею.
                                                                                      Володимир Сосюра

Немає коментарів:

Дописати коментар