неділя, 31 грудня 2017 р.

Наші земляки на захисті Батьківщини

     У час, коли Україна виборює свою волю й незалежність, свою цілісність і єдність, чернігівці не стоять осторонь. Вони відстоювали демократичне майбутнє нашої держави на Майдані, разом з побратимами з інших регіонів здобували право українців на вільне життя у європейській спільноті. З перших днів проведення антитерористичної операції тисячі наших мужніх земляків відстоюють свободу власної держави. Вони гідно несуть службу у лавах Збройних Сил та Національної гвардії України, у прикордонних військах, батальйоні спецпризначення «Чернігів», добровольчих формуваннях. Нам є ким пишатися. Та, на жаль, і є за ким сумувати.     Вже не один десяток кращих синів Сіверського краю не повернувся з поля бою неоголошеної війни на сході України. Ми бережемо спогади про кожного з героїв. І низько схиляємось перед величчю їх подвигу. Вічна їм слава! Герої не вмирають! - РЕЖИМ ДОСТУПУ
 Пропонуємо до Вашої уваги огляд літератури присвячений ГЕРОЇЧНИМ СИНАМ УКРАЇНИ - НАШИМ ЗЕМЛЯКАМ.
«Дивлячись новини, ми часто бачимо сюжети про героїв –«кіборгів», про їхні звитяги. Поспілкувавшись з нашими хлопцями з Ічнянщини, які повернулись з війни, я зрозуміла, що чимало героїв живуть серед нас, але ми цього часто не помічаємо. Власне про них, моїх земляків – героїв, я і написала цю книгу»
 Олеся Реута
 
Ічнянці в АТО ("Сто бійців") [Текст] / [уклад. О. Г. Реута]. - Ніжин : Лисенко М. М., 2015. - 232 с. : іл., фот. - ISBN 978-617-640-212-1.
    Україна нині проходить через складні випробування. Схід Батьківщини охоплений вогнем. Наші військовослужбовці боронять її незалежність в умовах війни та кровопролиття. Серед них – наші земляки, які не задумуючись пішли боронити кордони держави. Про нелегкі будні бійців АТО, волонтерів, допомогу переселенцям із зони бойових дій розповідає книжкова експозиція «Ічнянці в АТО».
     Ічнянська волонтерка Олеся Реута вважає, що ми мало знаємо про своїх земляків, які боронили або сьогодні боронять незалежність і цілісність України на Сході. І сподіваючись лише на себе і своїх однодумців, підготувала книгу «Ічнянці в АТО», яка нещодавно побачила світ. У центрі Ічні – невеличка гарненька капличка. Так ічнянці увічнили пам’ять Небесної Сотні і тих захисників України, що поповнили небесне воїнство під час неоголошеної війни на Сході. Одним з ініціаторів встановлення каплички була Олеся Реута, волонтерка, голова громадської організації «Нескорені», депутат Ічнянської міської ради. Вона вісім місяців збирала по крихтах матеріали про своїх земляків-воїнів. І от світ побачила укладена Олесею Реутою книга «Сто бійців. Ічнянці в АТО». Видання – пречудове. Автор запевняє, що це лише перша книга. В ній – історії ста земляків. А всього через пекло війни пройшло або захищають країну сьогодні 500 ічнянців. І Олеся Реута увічнить подвиг кожного.

     Цю книгу можна назвати книгою пам'яті про земляків, які не повернулись з війни та віддали своє молоде життя за єдність і територіальну цілісність України.
    Поетеса Любов Карпенко, мама воїна АТО Сергія Карпенка, написала вірші, присвячені сину.
Осіннє сонечко не гріє,
Бо ти, мій сину, на війні.
Зі Сходу вітер віє-виє,
Та все мені, та все мені.
На вас чатують кулі й "Гради",
Б'ють міномети навісні.
Ви - "світла воїни і правди",
Герої, соколи ясні.

Вам боронити Україну,
За неї битись день і ніч...
Мій рідний сину, любий сину,
До ранку не склепляю віч.
Молюсь за тебе, за Вкраїну,
За воїнів усіх молюсь.
Герої наші, мужній сину,
Хай Бог вас береже в бою.

      Ця книга буде цікавою усім, хто любить Україну та небайдужий до її історії. Книгу можна придбати у читальній залі Ічнянської бібліотеки ім. С.В.Васильченка. Виручені гроші підуть на видання продовження книги, адже мобілізовані нові воїни-ічнянці, і вони теж заслуговують на уславлення та подяку.

Борись в ім’я честі / Чернігівська районна централізована бібліотечна система, Чернігівська центральна районна бібліотека. – Чернігів : Лозовий В. М., 2015. – 152 с.
«Борись в ім’я честі» – таку назву носить книга, присвячена нашим героям-землякам (Чернігівський район), справжнім патріотам, воїнам-захисникам, які боронять незалежність та цілісність нашої держави на Сході країни, в зоні антитерористичної операції, на гарячому українському Донбасі. Над нею працювали всією громадою, пропускаючи через серце кожне ім’я, записане на її сторінках.
Близько чотирьохсот героїчних імен наших земляків лягли в основу книги «Борись в ім’я честі». І за кожним іменем – доля, а ще – куточок рідної землі, сільська громада, яка доручила своєму синові стояти на варті заради цієї землі, заради всієї України – вільної і неподільної. Різні за віком, різні за фахом, але об’єднані спільною метою, вірою у перемогу, вони залишили рідні села, свої домівки, роботу, щоб стати на захист Батьківщини, своїх батьків і дітей.
Хлопці, про яких іде мова на сторінках книги «Борись в ім’я честі», – сучасні герої, які жили поміж нас, і які своїм прикладом підтвердили слова національного гімну: «Душу й тіло ми положим за нашу свободу…». Назавжди в нашій пам’яті залишаться героями ті, хто вже ніколи не повернеться до рідної домівки.
«Пробач мені, мамо, за чорну хустину, побач, що для тебе, життя не зберіг! Мене ти пробач, неслухняного сина, що я на війні, я сказати не зміг! З дитинства мене, ти завжди научала, свою рідну землю любити, не плач! В залізній сорочці, мене поховала, пробач, рідна ненько, благаю, пробач... Якби мені Бог, дав життя друге, знову, його б я, так само, без жалю прожив. Свою батьківщину, як ти мене вчила, ціною життя, мамо, я б захистив! Тепер нас немає, та всі ми - ГЕРОЇ, ви нас пам'ятайте, мамусю, не плач! Тебе залишив я, старенька, самою, пробач мені, ще раз, за все ти - ПРОБАЧ!!! Пробачте мої ненароджені діти, пробач і дружина, яку не зустрів. Чи винна ти, рідна моя, Україно, у тім, що ховаєш, найкращіх синів?!!»
В глибокій скорботі схиляємо голови перед пам’яттю загиблих. – ПРО НИХ. - РЕЖИМ ДОСТУПУ
 Поетеса, громадський діяч, член Національної Спілки краєзнавців України, кавалер ордена Княгині Ольги – Надія Галковська героям книги присвятила віршовані рядки:
Над Придесенням літописним
Палахкотить космічним строєм
У час важкий, буремний, грізний
Парад зірок нових героїв.
Одні лишаються у небі,
А інші поміж нами світять.
І в серці затишно і тепло,
Як усміхнеться юний витязь,
Й потисне руку літній воїн,
а ув очах і біль, і смуток,
Що обернувся сивиною…
Ні, не дамо про них забути!
Увічнимо своїх героїв
У час важкий, буремний, грізний,
Щоб сяяли космічним строєм
На сторінках цих літописних.
                                      Надія Галковська

В 2017 році в зоні АТО загинули 13 уродженців Чернігівщини. - РЕЖИМ ДОСТУПУ

Немає коментарів:

Дописати коментар