.

понеділок, 6 березня 2023 р.

Покладання квітів до могили Леоніда Глібова

     5 березня представниці Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки за багаторічною доброю традицією взяли участь у покладанні квітів до могили українського письменника, поета, байкаря, громадського і культурного діяча Леоніда Глібова (1827–1893) з нагоди 196-ї річниці від дня його народження та на знак ушанування нерозривного зв'язку цієї видатної особистості з Чернігівщиною. Також до урочистостей долучилися представники Літературної спілки "Чернігів", за ініціативи якої засновано літературну премію імені Леоніда Глібова, і творча громадськість міста.
    Щирими та зворушливими були виступи директорки Чернігівської ОУНБ Інни Аліференко, очільника Літературної спілки "Чернігів", заслуженого працівника культури України, головного редактора журналу "Літературний Чернігів" Михася Ткача й чернігівського тележурналіста, письменника і фотографа Владислава Савенка. Прозвучали думки про неоціненний (і, на жаль, недооцінений) внесок Леоніда Глібова в українську культуру, його важливу роль у вихованні нових поколінь українців у ті часи, коли імперська влада всіма силами заважала це робити.
   Позиція працівників бібліотеки та засновників премії імені Леоніда Глібова одностайна: головну книгозбірню області необхідно назвати саме його ім'ям. Слід відзначити: працівниці головної книгозбірні області вже майже десять років доглядають за могилою Леоніда Глібова, наводять там лад і щорічно беруть участь у покладанні квітів (на жаль, торік це зробити не вдалося, бо в Чернігові саме тривали активні воєнні дії).

 За матеріалами. РЕЖИМ ДОСТУПУ

Немає коментарів:

Дописати коментар