.

Про відділ Наукової інформації та бібліографії Чернігівської ОУНБ ім. В.Г.Короленка

Головне в бібліографії - пошуки невідомого, прагнення розшукати потрібний для наукової чи будь-якої іншої роботи матеріал. З цієї потреби і народилася бібліографія. Це джерело і живить її безперервне зростання.
                                                                                                                                   Іванов Д. Д.

    Відділ здійснює довідково-бібліографічне та інформаційне обслуговування користувачів. До їх послуг – фонд рідкісних енциклопедій, унікальних словників, цінних довідників, інформаційно-бібліографічних видань (державна бібліографія (літописи книг з 1948 року, літопис журнальних та газетних статей з 1954 року, літопис авторефератів дисертацій з 2000 року); науково-допоміжна бібліографія; рекомендаційна бібліографія; бібліографія бібліографії, систематична картотека статей, картотека назв творів художньої літератури, картотека рецензій, картотека поезії, систематична картотека віршів, електронна база даних «Аналітичний опис періодичних видань». Додаткові послуги – тематичні, фактографічні, адресно-бібліографічні довідки, складання списків літератури до наукових та дипломних робіт.

     Фахівці відділу надають консультації з методики пошуку інформації різної складності, виконання запитів віддалених користувачів в режимі on-line (Віртуальна довідка)
     Відділ організовує та проводить: Дні бібліографії, Дні інформації, Дні нової книги, книжкові виставки та виставки бібліографічних посібників, тематичні відкриті перегляди з бібліографічними оглядами за замовленням, екскурсії по бібліотеці, інформаційне обслуговування підприємств та організацій. Працівники відділу організовують бібліографічне навчання для користувачів бібліотеки (бібліотечні уроки, бесіди, консультації про використання ДБА, культуру читання тощо), беруть участь в організації конференцій, семінарів, бібліографічних студій з питань компетенції відділу, готують публікації з актуальних проблем теорії, методики, історії бібліографії, надають методичну та консультаційну допомогу бібліотекам області в організації бібліографічної діяльності.
   Бібліографи здійснюють масове інформування через блог відділу блог відділу.
 Відділ наукової інформації та бібліографії є координатором довідково-бібліографічного обслуговування в бібліотеці.
    При відділі функціонують Центр європейської інформації та сектор інформації.
Чернігівський Центр європейської інформації був відкритий у 2006 році за фінансової підтримки Європейської програми Міжнародного Фонду "Відродження". ЦЄІ входить до Мережі Центрів європейської інформації України.
Основні послуги, що надаються ЦЄІ:
- збір, обробка, зберігання літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції;
- забезпечення відкритого доступу до літератури та інших матеріалів з питань європейської інтеграції;
- безкоштовне надання консультативних послуг;
- доступ до Інтернету;
- надання у користування матеріалів з різних аспектів європейської інтеграції у друкованому та електронному вигляді;
- систематичне проведення інформаційно-просвітницьких заходів, які спрямовані на підвищення знань молоді та мешканців міста і області: семінари та тренінги, "круглі столи", до участі в яких залучаються різні категорії населення, зокрема: представники громадськості, освітяни, студенти, працівники ЦБС області, державні службовці та посадові особи органів місцевого самоврядування;
- проведення заходів з інформування про практичні питання для громадян (можливості участі в освітніх, наукових, культурних, молодіжних програмах ЄС; підвищення обізнаності щодо правил отримання віз до країн ЄС тощо); проведення відео-конференцій з актуальних питань європейської тематики.
- Центр активно співпрацює з ЧМГО "Сіверський інститут регіональних досліджень" та Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
    Інформація про проведені ЦЄІ заходи розміщена на сайті бібліотеки у розділі "Новини", а також на сайті Мережі Центрів європейської інформації.
    Сектор інформації забезпечує інформацією керівників, творчих працівників, вчених і спеціалістів з проблем науки і практики в галузі культури і мистецтв. Започатковано проект інформаційної підтримки молодих науковців, який став результатом маркетингового дослідження щодо задоволення попиту аспірантів та магістрантів на інформаційно-бібліографічні послуги. Молодим науковцям пропонуєм лекції-консультації з використанням мультимедійних технологій за темами: алгоритм пошуку літератури, електронні ресурси – на допомогу науковцю, бібліографічне оформлення списку літератури до наукової роботи тощо.
   Сектор інформації веде популярний серед користувачів бібліотеки блог "Інформаційна панорама".

Телефон для довідок (0462) 69-97-94

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.